Parandamaks Plaadimaailma klientide kasutajakogemust, kasutame oma veebilehel küpsiseid. Kui jätkate lehe sirvimist, siis nõustute küpsiste kasutamisega.

Inspiratsiooni kööki – populaarsed stiilid ja keraamilised plaadid

See ruum peab olema nii praktiline, mugav kui ka ilus, sest tegu on siiski kodu südamega. Paljud pered veedavad seal suure osa oma päevast. Köök on kogunemiskoht, kus saab kokata süüa ja vahel samuti koos aega veeta. Korraliku ning meelepärase köögi planeerimine võib olla keeruline protsess, sest valikuid ja stiile, millest šnitti võtta on uskumatult palju. Seetõttu panime kokku selle inspiratsiooni pakkuva postituse, mis annab 2021. aasta erinevatest stiilidest ning võimalustest väikese ülevaate.


Trendid

Ühe suurima uue aasta jätkuva trendina võib välja tuua kompaktsuse ja lihtsuse. Ei ole vahet millise köögiga on tegu, minimalistlikud lahendused pakuvad nii kasutusel kui koristustöödel maksimaalset efektiivsust. Võimalikult palju köögitehnikat on silma eest peidus, et jätta puhtajooneline ilme, see pakub vajalikku avarust just väikestesse köökidesse. Sellist lahendust luues on märksõnaks funktsionaalsus. 

Need, kes otsivad kööki veidi rohkem põnevust, võivad proovida segada omavahel modernsust ja klassikat. Traditsioonilisema välimuse, kuid siiski tänapäevaselt mugava ruumi võib luua näiteks lustakas retro stiilis, kus inspiratsiooniks on mitmekümne aasta tagused värvitud kapid ja puitviimistlus kombineeritud tänapäevase köögitehnikaga. 

Ka köögis ei saa 2021. aastal ümber industriaalsest stiilist. See samuti minimalistliku joonega trend meenutab tööstusettevõtete lao- ja tööruume, kus tähelepanu köidavad mõneti poolikud elemendid. Silma võivad jääda nii peitmata torud, viimistlemata plaadid või tellised kui ka puidudetailid. Metallide ja betooni kombinatsioon on jätkuvalt erakordselt populaarne ning leiab järjest rohkem rakendamist ka erinevates köögilahendustes.Värvid

Must on uus must. Tume köök õhkab luksusliku meeleolu ja isikupära. Musti töötasapindu või muid sisekujunduselemente heleda mööbliga kombineerides, saab seda enesekindlust täis värvi iga suurusega köögis kasutada. 

Kui eelnevalt on olnud esiplaanil tumesinine, siis juba eelmisel aastal võis troonil näha istumas hoopis tumerohelist. Köögis leiab järjest rohkem seda kuninglikku värvitooni, kas kapilahenduste või keraamiliste plaatide näol. Luksuslikule värvi rõhutavad ideaalselt soojad metallitoonid. Kirka tumesinise asemel on mitmed inimesed leidnud meelepärase lahenduse hoopis tuhmist tumesinisest. Tagasihoidlikum, aga samas siiski väljapeetud meeleoluga sinine on põhiliselt kasutusel köögimööbli värvis.

Kuigi tegu ei ole otseselt värviga, võib veel esile tõsta erinevad puitviimistlusi, mis vahepeal vähem kasutust leidsid. Nüüd on erinevad puidud esile tõstetud just klassikat ja modernsust omavahel segavates köökides. Enamasti eelistatakse köögis just kahvatumat puitu.


Sisekujunduselemendid

Modernne köök ei tähenda kindlasti igavust. Sisekujunduses on esiplaanil erinevad statement pinnad ja elemendid, nagu uhked lambid, kraanid, köögitehnika ja isegi kapinupud. Lisaks võib näha 2021. aasta köögis värvilisi aktsente näiteks maalide või aknakatete näol. Samas võib köögi staariks siiski pidada uhket valamusegistit, millest populaarsemad on industriaalses stiilis ning vase- või pronksikarva. 

Aina rohkem võib kodudest leida avatud planeeringuga kööke, mis eelmisel aastal ka eksprompt kodukontorina kasutust leidsid. Nii tuleb köögiruumidel täita erakordselt palju rolle. Siin tulevad appi suured köögilauad või -saared. Väikse köögisaare või -laua taga saab küll kiire hommikusöögi peetud, kuid suured pinnad lisavad kööki praktilist kasutusruumi nii söögitegemisel, kodukontori puhul või ka lihtsalt koos perega aja veetmiseks. 

Nii suures kui ka väikeses köögis on järjest rohkem kasutusel praktilised ja nutikad hoiuruumid, et pakkuda puhtajoonelist muljet. Hästi paigaldatud ja varjatud kapid, sahtlid või sahvrid teevad sinu köögist minimalistliku kunstiteose ning aitavad samuti ruumi mõistlikumalt ära kasutada.


Keraamilised plaadid

Köögis populaarsete plaatide märksõnaks on julgus. Põnevaid lahendusi pakuvad nii erinevad seina- kui ka põrandaplaadid. Allpool toome välja mõned Plaadimaailma sarjad, mida ülaltoodud trendide ja lahendustega kombineerida. 

Must on uus must ja uus must on must marmor. Suursugune marmorimitatsioon sobib kaunistama köögi seinu, põrandaid ja tööpindu. Marquina Hex heksagonplaadid on lisaks stiilsele mustrile ka trendika lõikega. Sarja pakendites on plaadid, mille toon ja muster varieeruvad ning millega saab edasi anda loodusliku marmori kordumatut üldmuljet.


Industriaalne köök vajab industriaalse meeleoluga plaati. Uphill sari koosneb hallidest ristküliku- ja ruudukujulistest plaatidest, mis loovad suurepäraselt tööstuslikku muljet. Nende põrandaplaatide puhul on tegu külmakindlate, kalibreeritud ja läbivärvitud täismassplaatidega, mida saab paigaldada väga väikese vuugivahega.Tumeroheline on imeilus värv, mida saab kööki tuua läikivate Glamour Verde seinaplaatidega. Glasuuritud plaate saab paigaldada nii telliskivi kui ka kalasaba mustrisse. Tänu läikiva pinna peegeldumisele, annab plaat ruumidele lisavalgust ja avatuma mulje, mistõttu sobib see tumedapoolsem plaadisari kaunistama ka väiksemaid kööke.Köögist on saanud iga maja kõige multifunktsionaalsem ja kasutatuim tuba. Kodused köögid arenevad järjest nii tehnika, üldise funktsionaalsuse kui ka stiilide poolest. Oma unistuste kööki investeerimine ükskõik millisel määral võib osutuda hindamatuks. Ole oma kodu jaoks valikuid tehes inspireeritud ning leia sobilikud plaadid Hansas Plaadimaailmast.