Parandamaks Plaadimaailma klientide kasutajakogemust, kasutame oma veebilehel küpsiseid. Kui jätkate lehe sirvimist, siis nõustute küpsiste kasutamisega.

Kuidas plaatidega luua illusioon suuremast ruumist


Kui vannituba, köök või elutuba on väikesed, siis õige seina- ja põrandaplaatide valik aitab muuta neid ruume optilisemalt suuremaks ja avatumaks. Toome välja, kuidas muuta väike ruum seina- ja põrandaplaatidega avaramaks.


1. Vali suureformaadilised põrandaplaadid


Põrandaplaate on paljudes erinevates suurustes. Selleks, et plaatidega luua illusioon suuremast ruumist, peaks kasutama vähemalt 60x60cm mõõdus plaate. Need plaadid on piisavalt suured, et petta pilku ning muuta ruum avaramaks, elegantsemaks ja suuremaks. Suuri plaate on võimalik paigaldada nii seintele kui ka põrandatele ning tänu nende suurele formaadile tekib vähem vuugivahesid, mistõttu tulemus on ühtlane ja puhas. Soovitav on i vuugivahede täiteks valida plaadiga samas toonis vuugisegu, sest ühtlane pind  avardab ruumi. 


2. Vali heledad plaadid


Plaatide toonill on väga suur mõju ruumi avarusele ja optilisele efektile. Põrandatele või seintele paigaldatud heledamate toonidega plaadid peegeldavad nii loomulikku kui ka kunstlikku valgust, muutes nii ruumi visuaalselt suuremaks. Tumedamad toonid seevastu  neelavad valgust, mis muudavad jällegi ruumi väiksemaks. 

 

3. Eelista läikivaid seina- või põrandaplaate


Plaatide pinnaviimistlus mängib suurt rolli toa ruumilisuses. Soovides luua rohkem visuaalset avarust, aitavad glasuuritud ja läikivad plaadid valgusel tagasi peegeldada. Glasuuritud plaadid sobivad väga hästi ka just nendesse ruumidesse (näiteks elutuba või köök), mille akendest paistab loomulikku valgust. Tänu valgusele annavad sillerdavad plaadid annavad ruumile visuaalselt suurema efekti. Samas matid plaadid neelavad natuke rohkem valgust ja muudavad ruumid optiliselt väiksemaks. 


4. Vali neutraalse tooniga plaadid


Tugeva mustriga plaadid domineerivad ja suurendavad visuaalselt ruumi hõivatust, seega avarama ruumi saavutamiseks on soovitatav valida neutraalse tooni või peene mustriga plaadid.

 

5. Saavuta harmooniline välimus 


Harmoonilise välimuse saavutamiseks vali ühesugused seina- ja põrandaplaadid. Plaadid, mis sobivad omavahel hästi kokku või mis on sarnase tooniga, muudavad ruumi suuremaks. kaks äärmuslikku ja kontrastset tooni vähendavad visuaalselt ruumi.


6. Paigalda plaadid diagonaalselt


Plaate on võimalik paigaldada erinevates mustrites. Selleks, et luua illusiooni suuremast ruumist, tuleks põrandatel eelistada diagonaalset paigutust, kuna see suurendab visuaalselt ruumi pinda. Telliskivi või astmelised mustrid muudavad seevastu ruumi piiratumaks.Kui tunned, et jääd plaadivalikul hätta, siis Hansas Plaadimaailma spetsialistid annavad rõõmuga nõu! Meie töötajad aitavad kõikidele plaate ja plaatimist puudutavatele küsimustele vastuse leida, et saaksid teha endale sobivaima valiku. Rohkem infot leiad meie veebilehelt!