Parandamaks Plaadimaailma klientide kasutajakogemust, kasutame oma veebilehel küpsiseid. Kui jätkate lehe sirvimist, siis nõustute küpsiste kasutamisega.

Libisemiskindlad põrandaplaadid – revolutsioon plaadimaailmas

Põrandad muutuvad ohtlikuks erinevates tingimustes: märg põrand, toidujäätmed, seebivesi – kõik need on riskifaktorid. Plaadimaailma slipstop plaatide valik on lai: saadaval on erinevate toonid, mustrid ja tekstuurid. 

Seekordses blogipostituses räägime sellest, mis on libisemiskindel plaat ja millistele näitajatele peab enne ostmist tähelepanu pöörama. 


Mis on slipstop ehk libisemiskindel plaat?


Slipstop pinnaviimistlus tähendab seda, et plaadi pinnakate aktiveerub veega kokku puutudes ning plaadid muutuvad libisemiskindlaks!  


Mida tähendab libisemiskindlus (R9, R10, R11, R12, R13)?


R9 - Põrandaplaadid sobivad enamiku hoonete põrandatele, mis on väikese kaldenurgaga ja kuivad.


R10 -  Põrandaplaadid sobivad pindadele, mis võivad omada mõningast kallet ning libisemiskindlus on vajalik põrandale sattuva niiskuse, pritsmete või põranda kasutusviisi pärast.


R11 - Põrandaplaadid sobivad pindadele, kus on suurem risk mahaloksuvatele või pritsivatele ainetele.


R12 - Põrandaplaate kasutatakse suuremate kalletega, näiteks tööstuslikel põrandatel, kus on suur libisemise oht.


Oluline on ka, et eelnevalt mainitud libisemiskindluse R-grupid kehtivad ainult kolme tüüpi viimistlusele:


  • matt

  • kindla haardega

  • struktureeritud


Slipstop plaadid Hansas Plaadimaailmas


Plaadimaailmas on saadaval järgmised slipstop ehk libisemiskindla pinnaviimistlusega plaatide sarjad, mis sobivad nii kööki, vannituppa, esikusse kui ka väliterrassile:


1. Slipstop Bodo

2. Slipstop Horton


3. Slipstop Lecco

4. Slipstop TenbyKõik eelnimetatud plaatide sarjad sobivad suurepäraselt iga ruumi põrandale nii sise- kui ka välistingimustes. Plaatide tekstuur ja pealispind on siledad, nad on kergesti puhastatavad ning neil on kõrge libisemisvastane toime R11. 

Enne plaatide ostmist tuleb kindlasti pöörata  tähelepanu nende libisemisvastastele omadustele ja valida õiged plaadid, mis vastavad tingimustele, kuhu need paigaldatakse. Kui tunned, et jääd plaadivalikul hätta, siis Hansas Plaadimaailma spetsialistid annavad rõõmuga nõu! Meie töötajad aitavad hea meelega kõikides plaate ja plaatimist puudutavatele küsimustele vastuse leida, et saaksid teha endale sobivaima valiku. Rohkem infot meie veebilehel!