Parandamaks Plaadimaailma klientide kasutajakogemust, kasutame oma veebilehel küpsiseid. Kui jätkate lehe sirvimist, siis nõustute küpsiste kasutamisega.

Plaatide värvipsühholoogia: kuidas plaatide värv kodus teie meeleolu mõjutab


Värvipsühholoogia on võimas sisekujunduse tööriist, mis võtab arvesse konkreetse värviga tekkivaid emotsioone. Värvid võivad mõjutada seda, kuidas me end tunneme, kuidas mõtleme ja tegutseme. Seega on keraamilise plaadi värvi valimisel oluline kaaluda, millist atmosfääri soovime ruumis luua ja milline värv aitab seda atmosfääri kõige paremini saavutada.

Plaatide värvi psühholoogia


1. Punane plaat


Üks kõige julgemaid värve, punane, kutsub üheaegselt esile armastust, kirge, iha, otsekindlust ja jõudu. See on värv, mis parandab meeli, tõstab energiataset ja tekitab elevust. 

Punasest värvist tuletatud toonidel on erinev tähendus:  

  • roosale on antud armastuse, romantika ja sõpruse tähendus;

  • tumepunane sümboliseerib tahte- ja elujõudu, julgust, juhtimist ja igatsust.

Punase plaadi kasutamine. Punane toimib suurepäraselt köögis, kuna arvatakse, et see värv suurendab söögiisu. Hea idee on kombineerida punast teiste värvidega, et muuta selle mõju. Näiteks kasutades seda koos keraamiliste plaatidega, mis on pehmete hallide või mustade toonidega , muudab sinna segatud punane plaat ruumi naiselikuks ja hubaseks. Roosa plaat on jällegi trendikas viis lisada kodule elegantsi ja naiselikku jõudu.Metro Flair Villeroy & Boch

2. Roheline Plaat

Roheline, rohu, lehtede ja muude looduslike elementide värv, on silmale rahustav Roheline on kui uuenemise, kasvu, viljakuse, värskuse ja harmoonia sümbol. Ruumis, kus on kasutatud sisekujunduses rohelisi plaate, luuakse sealolijale  turvaline ja rahulik tunne.

Rohelise varjunditel on samuti erinev tähendus:

  • kollakas-roheline sümboliseerib rõõmu ja rõõmsameelsust;

  • oliiviroheline rahu;

  • tumeroheline ambitsiooni.

Rohelise plaadi kasutamine. Roheline on värv, mida on võimalik kasutada maja igas ruumis. Näiteks sobivad rohelised keraamilised plaadid puitimitatsiooniga , tuues nii ruumi naturaalsust ja looduslähedust. Smaragdroheline plaat loob jällegi interjööri dramaatilisust ja elegantsi.

Chic Verde roheline plaat

3. Sinine plaat

Nii taevast kui ka ookeani meenutav sinine plaat loob värskuse ja rahulikkuse, samaaegselt ka tugevuse, enesekindluse, lojaalsuse ja usalduse meeleolu. Sinisel värvil on mõju nii kehale kui vaimule, alandades vererõhku, aeglustades südame löögisagedust ja ainevahetust ning avaldades rahustavat toimet. Loomulikult sõltub mõju konkreetsest sinise varjundist. Näiteks:

  • hele/pastellsinine sümboliseerib mõistmist, tervendamist, tervist, rahu ja pehmust;

  • tumesinine tõsidust, terviklikkust, jõudu ja teadmisi;

  • kesköösinine aga luksuslikkust.

Sinise plaadi kasutamine. Sinise plaadi rahustav toime muudab selle suurepäraseks tooniks igasse ruumi, kus soovitakse lõõgastuda - magamistuppa või vannituppa. Näiteks safiirsinise plaadi kasutamine interjööris annab kehale ja meelele hästi mõjuvat energiat. Taevasinine, beebisinine  ja muud helesinised plaadid muudavad ruumi rahulikuks ja teevad visuaalset suuremaks.

Mosaiikplaat Niebla Azul


4. Valge plaat

Valge väljendab puhtust, täiuslikkust, terviklikkust, rahu, lootust ja kaitset ning tähistab tühja paletti või puhast lehte. Valget värvi keraamilised plaadid mõjuvad interjööris puhaste ja värsketena. Valge värv on omane Skandinaavia disainile, mida iseloomustavad üleni valged ruumid ja vähesed detailid.

Valge plaadi kasutamine Valge keraamiline plaat aitab muuta ruumi suuremaks, kuid selle alatoonil on samuti suur erinevus: kollase alatooniga valge plaat näeb välja pehme, kreemjas ja lõõgastav ning sinise alatooniga valge plaat näeb karge ja silmatorkav.

Diamond White
 

5.Hall plaat
Hall toob endaga kaasa pehmuse ja rahulikkuse. Jaheda alatooniga hallid annavad märku tugevusest ja enesekindlusest  ning sooja alatooniga hallid loovad õrnuse ja mugavuse tunde. 

Halli plaadi kasutamine. Halli plaati kasutatakse sageli neutraalse taustana, et muud värvid esile tõsta. Samuti eelistatakse halli tooni tööstusliku stiiliga kodude ja kontorite sisekujunduses. 

Ottawa Grey

6. Must plaat

Must plaat on seotud luksuse ja elegantsiga , sisekujunduses tekitab see salapöra ja draamat. Must värv on samaaegselt traditsiooniline ja kaasaegne – suurepärane valik ajatu ja šiki välimuse loomiseks.

Kuidas kasutada musta plaati? Musta plaadi kasutamisel tuleks piirduda ainult üksikute seinte või väikeste tubadega (näiteks mustad plaadid vannitoas). Must plaat toimib ka kontrastse elemendina, kuna see aitab tasakaalustada teisi värve, andes neile võimaluse  rohkem silma paista. Punane, kuldne ja hõbe - need värvid sobivad hästi i musta keraamilist plaati täiendama.

Nocture Black

Plaatide valimine on lõbus ja loominguline tegevus. Kui tunned, et jääd plaadivalikul hätta, siis Hansas Plaadimaailma spetsialistid annavad rõõmuga nõu! Meie töötajad aitavad kõikidele plaate ja plaatimist puudutavatele küsimustele vastuse leida, et saaksid teha endale sobivaima valiku. Rohkem infot leiad meie veebilehelt!