Parandamaks Plaadimaailma klientide kasutajakogemust, kasutame oma veebilehel küpsiseid. Kui jätkate lehe sirvimist, siis nõustute küpsiste kasutamisega.

Suured või väikesed keraamilised plaadid – mille põhjal otsus teha?

Tänu oma variatiivsusele on võimalik igasse ruumi leida sobivad keraamilised plaadid. Plaate on saadaval erinevates värvides, mustrites, struktuurides, kujudes ja muidugi suurustes. Mõõtmete poolest jaotatakse need enamasti kahte sorti – suureformaadilisteks ning väikesefrormaadilisteks plaatideks. Formaati valides tasub mõned põhitõed endale eelnevalt selgeks teha.


Milline on suure- või väikeseformaadiline plaat?

Kuna jooksvalt toodetakse järjest suuremaid plaate, on raske täpselt öelda, kust maalt tegelikult õige piir suure ja väikese formaadi vahel jookseb. Keraamilised plaadid, mida varem suurena klassifitseeriti, võiks praegu mõnes mõttes juba väikesteks nimetada. Rusikareegel aga ütleb, et väikeste plaatide mõõtmed on maksimaalselt 30x30 cm. Kõik sellest suuremad mõõdud kuuluvad juba suureformaadiliste hulka.


Väikesed plaadid

Pisemate mõõtmetega plaadid sobivad ideaalselt üksteisega kombineerimiseks, luues nii põnevaid mustreid. Sellepärast on need tihti loovinimeste lemmikud, kes soovivad omapärast ja kordumatut tulemust. Väikesed keraamilised plaadid näevad kaunid välja näiteks väikeste interjööride põrandatel või suurte tubade seintel. Kusjuures väike plaat aitab peita pindade ebatasasusi või defekte.

Väikeste plaatide suureks eelisteks võib pidada mugavat transporti ja lihtsat paigaldust. Neid ladustatakse enamasti pakkides, mida on kerge kanda ja transportida. Tänu oma suurusele ei purune need nii kergelt kui suured plaadid. Lisaks võib väikese plaadi puhul arvestada väiksema materjalikuluga, sest veidikese planeerimisega saab plaatide lõikamise vajaduse minimaliseerida. Lisaks on väikeseformaadiliste plaatide värvide ja mustrite valik tohutult mitmekesine. All pildil on näidatud Antique Napoli 20x20 plaadid.
Suured plaadid

Suureformaadilistest plaatidest õhkub minimalistlikkust. See formaat sobib hästi inimestele, kes peavad lugu puhtajoonelisest esteetikast. Suurt plaati peetakse ka suuremate ruumide pärusmaaks, kus see sobib sama hästi nii seintele kui ka põrandatele.  Suured keraamilised plaadid loovad ühtlased pinnad, tuues nõnda interjööri harmoonilisust. Suurte plaatide puhul ei soovitata enamasti erinevaid mustreid ja värve omavahel segada, sest nii võib üldmulje liiga intensiivne jääda.

Suurte plaatide eeliseks paigaldamisel on asjaolu, et paigaldama peab vähem plaate, mispärast ei ole vaja nii palju vuukida kui väikeste plaatide puhul. Plaatimisel tekivad siledad ja ühtlased pinnad, mida on lihtne puhastada. Veel saab suurte plaatidega väikese toa panna paistma ruumikamana.Lõpliku otsuse peaksid tegema vastavalt oma maitse-eelistusele. Mõlemad formaadid sobivad nii suurde kui ka väiksesse ruumi ja tegelikult saab neid omakorda veel omavahel kombineerida. Kõige olulisem on, et valminud interjöör vastaks sinu vajadustele ja ootustele.